todos. architekci | Dom jednorodzinny 057_VLM
todos. architekci
Dom jednorodzinny 057_VLM

Dom jednorodzinny 057_VLM

Projekt w trakcie realizacji
Data opracowania: 2021

Publikacje dotyczące projektu:
WhiteMAD
Nowoczesna STODOŁA

Jeden z Inwestorów – Hanna Klopotowska Art zajmuje się malarstwem, co mocno wpłynęło na główną ideę domu podczas prac nad koncepcją. Ściany frontowe budynku zostały zaprojektowane jako minimalistyczne bez większych otworów okiennych. Mają one stanowić tło dla wyeksponowanego i przeszklonego wiatrołapu. Wejście do budynku skrywa akcent kolorystyczny w postaci muralu, który został zaprojektowany specjalnie przez Panią Inwestor. Niecodzienny kolor w projekcie przy zastosowaniu odpowiedniego oświetlenia będzie stanowił niepowtarzalną wizytówkę obiektu i Inwestorów.

Kolejną ideą przewodnią tego budynku jest rozczłonkowanie domu na trzy oddzielne bryły oraz wykończenie ich w różny sposób, w zależności od pełnionych funkcji. Bryła z szarych płyt włókno-cementowych to strefa dzienna z salonem, kuchnią i jadalnią oraz otwarciem na południe w kierunku ogrodu. Część garażowo – gospodarcza pokryta zostanie blachą na rąbek w kolorze antracytu, co ma odzwierciedlać techniczny charakter jej funkcji. Sypialnie mieszczą się w części obłożonej w całości drewnem elewacyjnym.

Architektura jest dziedziną sztuki. Przy tej okazji współpraca z Inwestorami przełożyła się na wspólną pracę projektową, nowe doświadczenia oraz wykreowanie powiązania świata architektury ze światem malarstwa.

Dom jednorodzinny 057_VLM
Dom jednorodzinny 057_VLM
Dom jednorodzinny 057_VLM
Dom jednorodzinny 057_VLM todos. architekci
Dom jednorodzinny 057_VLM todos. architekci