todos. architekci | Dom jednorodzinny 106_JGR
todos. architekci

Dom jednorodzinny 106_JGR

W trakcie realizacji
Data opracowania: 2022 – 2023

Dom zlokalizowany jest na malowniczo położonej działce na terenie Jeleniej Góry. Teren ma południowo wyeksponowany stok, który posiada niezakłócony widok na Karkonosze – od Wołowej Góry aż do Kamiennika.

Możliwość podziwiania tego zapierającego dech w piersiach widoku była główną myślą przewodnią. Dom został zaprojektowany w sposób pozwalający podziwiać pasmo gór z możliwie jak największej ilości pomieszczeń. Bryła budynku pod względem funkcji została zaprojektowana w sposób tarasowy i dopasowana do kąta nachylenia działki.

Półotwarta kondygnacja podziemna została przeznaczona na garaż, przeszkloną strefę fitness, warsztat i pomieszczenia techniczne. Kondygnacja parteru posiada strefę living połączoną z kuchnią oraz gabinetem. Z części dziennej prowadzi droga do prywatnej części domu. Część nocna domu została wysunięta z bryły pozwalając zwiększyć poczucie intymności domowników na tarasie. Na piętrze znajdują się dwie dodatkowe sypialnie.

Zewnętrzna kolorystyka domu to ciepłe szarości, które pozwalają wpisać dom w zalesione otoczenie bez względu na porę roku. Elewacja wykonana będzie z ciemnej wąskiej szarej cegły nawiązującej do łupkowej odcieni kamieni, które można spotkać w drodze na szczyt Śnieżki. Uzupełnienie stanowi elewacja wentylowana w odcieniach szarego beżu.

Dom jednorodzinny 106_JGR todos. architekci
Dom jednorodzinny 106_JGR todos. architekci
Dom jednorodzinny 106_JGR todos. architekci